Skip to content
Home » Atrakinkite ilgaamžiškumo raktus suprasdami pagrindines senėjimo priežastis, kartu su Marku Hymanu

Atrakinkite ilgaamžiškumo raktus suprasdami pagrindines senėjimo priežastis, kartu su Marku Hymanu

 • by

Šiame epizode aptariame:

 • Skirtumas tarp normalaus senėjimo ir nenormalaus senėjimo
 • Kas nutinka mums senstant ir ką galite padaryti, kad pašalintumėte šiuos senėjimo požymius
 • Kaip maistas vaidina svarbų vaidmenį sveikam senėjimui
 • Mankštos ir judėjimo vaidmuo ilgaamžiškumui
 • Kodėl ryšys, bendruomenė ir tikslas yra tokie svarbūs, kai kalbama apie ilgaamžiškumą
 • Įspūdingiausios ir perspektyviausios naujos terapijos, galinčios sustabdyti arba pakeisti senėjimą
 • Pagrindiniai dalykai, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte savo ilgaamžiškumą ir sveikatą

Rodyti pastabas:

 • Young Forever: paslaptys, kaip gyventi ilgiausią ir sveikiausią gyvenimą Dr. Mark Hyman
 • Daktaras Markas Hymanas Interneto svetainė
 • Sekite daktarą Hymaną Instagramas, Facebookarba Twitter
 • Galimas epigenetinio amžiaus pasikeitimas naudojant dietą ir gyvenimo būdą: bandomasis atsitiktinių imčių klinikinis tyrimas“, autorius Kara Fitzgerald ir kt.
 • ZBP1 signalizacija iš telomerų į mitochondrijas tarpininkauja replikacinei krizei“, autorius Joe Nassour ir kt.
 • Danielio planas: 40 dienų iki sveikesnio gyvenimo Rickas Warrenas, dr. Danielis Amenas ir dr. Markas Hymanas
 • Socialiniai santykiai ir mirtingumo rizika: metaanalitinė apžvalga“ autoriai Julianne Holt-Lunstad, Timothy B. Smith ir J. Bradley Layton
 • Sužinokite daugiau apie „Adapt Naturals“. Core Plus paketas arba pasiimk mūsų viktorina kad sužinotumėte, kurie produktai geriausiai atitinka jūsų poreikius
 • Jei norite užduoti klausimą, į kurį Chrisas atsakytų būsimoje serijoje, pateikite jį čia
 • Sekite Chrisą Twitter, Instagramasarba Facebook
 • Gaukite nemokamą „LMNT Recharge“ mėginių paketą, kai įsigysite bet kurį LMNT produktą Kresser.co/lmnt
 • Apsilankykite Paleovalley.com/Chris ir naudokite kodą KRESSER15, kad gautumėte 15% nuolaidą užsakymui
 • Apsilankykite Insidetracker.com/chriskresser ir gaukite 20% nuolaidą viskam, kas yra parduotuvėje

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. Senėjimas pramoniniame pasaulyje daugeliui žmonių nėra gražus vaizdas. Paprastai tai laipsniškas, o kartais ir greitas nuosmukis. Padidėjęs ligų ir lėtinių ligų paplitimas, tampantis mažiau nepriklausomas, mažiau savarankiškas ir dažnai praleisti likusius metus atminties priežiūros įstaigoje arba tokioje situacijoje, su kuria, manau, visi sutiktume, nėra idealu. Bet ar taip turi būti? Žinoma, mirtis, kiek žinome, tam tikru momentu yra neišvengiama, o chronologinis senėjimas tęsiasi. Mes gimėme tada, kai gimėme, ir mes senstame. Kiek mes žinome, tai nėra sustabdyta, bent jau ateityje, kurią galime įsivaizduoti dabar. Bet ar yra būdas sulėtinti senėjimo procesą? Arba kitaip, ar galime sulėtinti ar net pakeisti tai, ką galėtume pavadinti nenormaliu senėjimu? Tai yra senėjimas, kurį mes pripažįstame kaip normalų, kai palaipsniui prarandame funkciją, atsiranda daugiau ligų ir disfunkcijos ir paprastai patenkame į vietą, kurioje niekas iš mūsų nenorėtų būti. Tokia yra šio podcast’o tema.

Labai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti daktarą Marką Hymaną kaip savo svečią. Paprastai jo nereikia pristatyti, jei esate susipažinę su funkcinės ir integracinės medicinos erdve. Markas praeityje tris ar keturis kartus buvo laidos svečias. Jis yra brangus draugas, mentorius ir kolega, ir jis turi naują knygą, pavadintą Amžinai jaunas, kur jis nagrinėja šiuos klausimus. Kokie yra senėjimo požymiai? Kas skatina nenormalų senėjimą? Ar galime atkreipti dėmesį į šiuos požymius? Kokie mechanizmai, kiek dabar suprantame, paaiškina senėjimą? Kaip veikia tokie dalykai kaip mankšta ir fizinis aktyvumas, stresas, socialinis ryšys, [and] maistas turi įtakos senėjimo procesui? Ir, svarbiausia, ką mes galime padaryti kaip asmenys, kad nustatytų ir pašalintume tuos senėjimo požymius ir sulėtintume ar net pakeistume nenormalaus senėjimo procesą? Yra keletas tikrai įdomių tyrimų, apie kuriuos kalbėsime. Daugelyje šių pokalbių apie senėjimą stabdomas dėmesys sutelkiamas į tikrai aukštųjų technologijų ar naujoviškus naujus gydymo būdus, naujus vaistus arba tokias intervencijas kaip kamieninės ląstelės, ekspozicijos ar panašūs dalykai. Mes tai paliesime, nes manau, kad jie tam tikru momentu paveiks mūsų gyvenimą. Tačiau šis pokalbis daug labiau sutelktas į paprastus dalykus, kuriuos visi galime padaryti, kad sulėtintume senėjimą. Ir aš su Marku sutinkame, kad tie veiksniai yra daug svarbesni už šias aukštųjų technologijų naujas intervencijas, kurios vėliau gali turėti įtakos mūsų gyvenimui. Net jei ir kada tai atsitiks, ginčyčiau, ir manau, kad Markas sutinka, pagrindai vis tiek yra daug svarbesni.

Tai buvo tikrai žavus pokalbis. Man patinka jo nauja knyga; Perskaičiau nuo viršelio iki viršelio. Šiuo metu man tai gana reta, nes gaunu tiek daug knygų apie sveikatą. Bet tai tikrai buvo verta perskaityti ir verta pasikalbėti su Marku. Tikiuosi, kad pokalbis jums patiks taip pat, kaip ir man. Pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Markas Hymanas. Malonu, kad grįžote į laidą dėl numerio, manau, kad tai trečias ar ketvirtas. Man visada patinka mūsų pokalbiai. Labai džiaugiuosi galėdamas įsigilinti į šią naujausią jūsų knygą, nes senstu, bent jau chronologinio amžiaus požiūriu. Iš tikrųjų tam tikra prasme jaučiuosi taip, lyg jaunėčiau, o tai bus didelė mūsų pokalbio tema. Ką iš tikrųjų reiškia senėjimas? Turiu galvoje, kad noriu pradėti nuo didžiausių paveikslėlių, o tada galime pasigilinti.

Markas Hymanas: Taip, koks geekingas tu nori tapti?

Chrisas Kresseris: Na, jūs pažįstate mane ir mano auditoriją, todėl mes padarysime šiek tiek abiejų. aš pradėjau [from] Pradžia [of] savo knygą ir, žinoma, pradėjote nuo didžiausio klausimo. Ar senėjimas neišvengiamas? Žvelgiame po pasaulį į įvairias gyvūnų rūšis ir matome, kad visi mums pažįstami gyvūnai pasensta ir galiausiai miršta. Ar tai neišvengiama ateityje?

Markas Hymanas: Aš turiu galvoje, kad mirtis šiuo metu, kaip ir mokesčiai, yra beveik neišvengiama.

Chrisas Kresseris: Mirtis ir mokesčiai.

Markas Hymanas: Kol nesugalvosime kokių nors tikrai radikalių naujų intervencijų, nemanau, kad galime išvengti mirties. Tačiau yra tokia sąvoka, vadinama ilgaamžiškumo pabėgimo greičiu, kuri yra [that] mokslo pažanga tęsis taip greitai, kad ji ir toliau pratęs jūsų gyvenimą greičiau, nei mes iš tikrųjų senstame. Taigi mes galime neišvengiamai atitolinti mirtį. Nesu tikras, ar tai gera idėja dėl daugelio priežasčių, bet manau, kad tai įdomus klausimas: „Kokia mūsų galima gyvenimo trukmė? Tu turi [Greenland sharks] 400 metų, vėžliai [for] gal šimtus metų, [and] blauzdiniai banginiai yra [at] 200 metų. Tai ilgas laikas. Taigi, kokie yra senėjimo mechanizmai? Ką mes matome aplink save šioje kultūroje kaip senėjimą? Ir kaip tai iš tikrųjų gali būti nenormalus senėjimas? Dalykai, kuriuos suprantame kaip įprastą senėjimo pasekmę [like] silpnėjančios funkcijos, silpnumas, silpnumas, tam tikras mobilumas, ligos – tai tik dalykai, kuriuos, atrodo, priimame kaip įprastą senėjimo dalį. Bet jie nebūtinai yra tiesa. Yra daug žmonių, ir aš sutikau daug iš jų, kai buvau Mėlynosiose zonose, kuriems 100 metų ir kurie vis dar joja žirgais, veikia ir kopia į kalnus. Ir aš sakau: „Jie nevaikšto su vaikštyne“.

Chrisas Kresseris: absoliučiai. Čia, kur aš gyvenu kalnuose, šįryt kaip tik slidinėjau su moterimi, kuriai 82 metai ir visiškai plėšoma. Ne tik išgyventi, [but] vienas geriausių slidininkų kalne. Ir ji ten būna daugumą dienų. Aš manau, [and] Jūs paminėjote tai knygoje, mes visi savo gyvenime patyrėme, kad skirtingų žmonių senėjimas vyksta labai skirtingai, tiesa? Kai kurie žmonės atrodo 10 ar 15 metų vyresni už savo amžių, o kiti, kaip sakei, [are] jodinėti žirgais, sulaukę 90-ies, slidinėti, plaukioti banglentėmis, užsiiminėti visokiais šauniais dalykais, kurti naujus verslus ir bet ką.

Išskaidykime tai, nes akivaizdu, kad ten kažkas vyksta. Savo knygoje kalbate apie šį skirtumą tarp skirtingų senėjimo tipų. Kaip tai suskaidyti? Yra chronologinis senėjimas, kuris vyksta, kad ir kas būtų, tiesa? Laikrodis…