Respublikinė psichikos sutrikimų patyrusių asmenų ir jų draugų organizacija

english

french

 
 •   Išleistas naujas žurnalo "Klubo 13 ir Ko žinios" numeris Nr. 47
 • Archyvas>>>
  Klubo kronika 2007m. sausis-rugsėjis mėn.

  Rugsėjo 20 d.

  Keli Klubo nariai dalyvavo akcijoje Vilniuje "Lygybės diena", kurią organizavo Lietuvos neįgaliųjų forumas.

  Rugsėjo 11 d.

  Jau 6-tąjį kartą buvo suorganizuotas tarptautinis seminaras "Rytų Europa socialinių pokyčių kontekste: socialinė sauga ir socialinis darbas Lietuvoje" socialinio darbo specialistams, studentams ir dėstytojams iš Vokietijos ir Lietuvos. Klubo nariai svečiams iš Vokietijos surengė diskusiją "Stigma ir diskriminacija". Edmundas, Zina, Monika ir Raimondas pasakojo apie Klubo veiklą šioje ir kitose srityse.

  Rugsėjo 2-7 d.

  M.Nemanytė dalyvavo Dubline, Airijoje, vykusiame pirmajame PSO Europos regiono seminare "Pacientai už pacientų saugumą".

  Rugsėjo 2 d.

  Jau 5-tą kartą sėkmingai dalyvavome Nevyriausybinių organizacijų mugėje, kuri buvo surengta "Sostinės dienų 2007" metu.

  Rugpjūčio 28 d.

  Ruošdamiesi Neįgaliųjų mugei, 13 Klubo narių surengė dailės plenerą „Stiklo daržinė“ Švenčionių rajone.

  Rugpjūčio 20 d.

  T.L.Bliūdžius dalyvavo Šiaulių klubo „Dvasinė šiluma“ 8-erių metų sukakties minėjime.

  Liepos 26 d.

  10 Klubo narių dalyvavo ekskursijoje į Medininkus.

  Liepos 24 d.

  Pacientų teisų gynimo grupė apklausė Vilniaus rajono Prūdiškių pensionato gyventojus.

  Liepos 12 d.

  Pacientų teisų gynimo grupė apklausė Anykščių rajono Aknystos pensionato gyventojus.

  Liepos 4 d.

  Klubo susirinkime dalyvavo ir savo knygas pristatė trijų knygų vaikams autorė Nijolė Riaubaitė.

  Birželio 28 d.

  8 Klubo nariai dalyvavo XII seminare „Efektyvumo įvertinimas ir naujų įrodymų psichikos sveikatos srityje kaupimas“ iš ciklo „Nėra sveikatos be psichikos sveikatos“ Vilniaus Antakalnio poliklinikos salėje. Seminarą suorganizavo Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija. M.Nemanytė, Z.Samsanavičiūtė ir E.Mažonas seminare skaitė pranešimus.

  Birželio 26 d.

  M.Nemanytė dalyvavo Europos socialinės psichiatrijos mokslo ir mokymo centrų metinėje konferencijoje Vilniaus universitete.

  Birželio 18 d.

  D.Gaurilčikienė dalyvavo nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikime su sveikatos apsaugos ministru R.Turčinsku Sveikatos apsaugos ministerijoje.

  Birželio 17-20 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir D.Survilaitė dalyvavo tarptautiniame seminare „Įveikti diskriminaciją praktikoje“ Triere, Vokietijoje.

  Birželio 13-15 d.

  A.Mikulskienė dalyvavo GAMIAN-Europe regioniniame seminare „Psichikos sutrikimų turinčių asmenų teisių apsauga“ Taline, Estijoje.

  Birželio 11-16 d.

  D.Survilaitė, M.Nemanytė ir E.Mažonas Nicoje, Prancūzijoje dalyvavo konferencijoje „Įveikti diskriminaciją psichikos sveikatoje“.

  Birželio 7 d.

  Dalyvavome meno terapijos projekto „Rūbai į sveikatą“ akcijos iškilmingose baigtuvėse „Lėlės“ teatre. Birželio 26 d. šios akcijos reportažą rodė Lietuvos televizija „Kultūros panoramos“ laidoje.

  Gegužės 23 d. - birželio 6 d.

  5 Klubo nariai: M.Nemanytė, V.Lukanovas, T.L.Bliūdžius, J.Vilkišius ir V.Ragauskas buvo Šiaulių psichosocialinės reabilitacijos skyriaus Palangos dienos stacionare.

  Kovo-balandžio-gegužės mėn.

  Dalyvavome tarptautiniame STIGMOS projekte – aplausėme daugiau kaip 200 asmenų, patyrusių psichikos sutrikimų, besigydančių psichiatrijos ligoninėse, gyvenančių globos namuose ar savarankiškai, vartojančių ir nevartojančių vaistus.

  Gegužės 23 d. - birželio 6 d.

  5 Klubo nariai: M.Nemanytė, V.Lukanovas, T.L.Bliūdžius, J.Vilkišius ir V.Ragauskas buvo Šiaulių psichosocialinės reabilitacijos skyriaus Palangos dienos stacionare.

  Kovo-balandžio-gegužės mėn.

  Dalyvavome tarptautiniame STIGMOS projekte – aplausėme daugiau kaip 200 asmenų, patyrusių psichikos sutrikimų, besigydančių psichiatrijos ligoninėse, gyvenančių globos namuose ar savarankiškai, vartojančių ir nevartojančių vaistus.

  Gegužės 31 d.

  D.Gaurilčikienė Vilniuje dalyvavo konferencijoje, skirtoje Pasaulio dienai be tabako.

  Gegužės 23 d. - birželio 6 d.

  5 Klubo nariai: M.Nemanytė, V.Lukanovas, T.L.Bliūdžius, J.Vilkišius ir V.Ragauskas buvo Šiaulių psichosocialinės reabilitacijos skyriaus Palangos dienos stacionare.

  Gegužės 21 d.

  D.Gaurilčikienė ir A.Lukoševičienė dalyvavo Vilniuje, Valakupių reabilitacijos centre vykusiame neįgaliųjų profesinio orientavimo ir konsultavimo paslaugų teikimo metodikos pristatymo nformaciniame seminare.

  Gegužės 18 d.

  D.Survilaitė, M.Nemanytė, Z.Samsanavičiūtė ir E.Mažonas dalyvavo Vilniuje, viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“ vykusiame seminare „Struktūriniai fondai ir sveikata: nuo teorijos iki praktikos“. Seminarą organizavo Europos Parlamento narė Jolanta Dičkutė.

  Gegužės 17 d.

  D.Gaurilčikienė ir E.Mažonas dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Psichikos sveikatos slaugytojų kvalifikacijos užtikrinimas Lietuvoje, Kaliningrado srityje ir Sankt Peterburge: problemos ir sprendimai“, kuri vyko Vilniuje, „Šarūno“ viešbutyje. Edmundas pirmininkavo konferencijai.

  Gegužės 17 d.

  Valstybiniame psichikos sveikatos centre (Vilniuje, Parko 15) Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono atstovai: patarėjas psichikos sveikatai Mattas Muijenas, techninė darbuotoja Ionela Petrea ir Londono Maudsley psichiatrijos ligoninės administratorius Stuart Bell susitiko su Klubo narėmis: D.Survilaite, M.Nemanyte ir Z.Samsanavičiūte.

  Gegužės 12 d.

  Vyko akcijos „Rūbai į sveikatą“ tęsinys VDA.

  Gegužės 10 d.

  D.Survilaitė ir E.Mažonas dalyvavo Kauno medicinos universiteto bibliotrekoje vykusioje konferencijoje „Meno terapija medicinoje“. D.Survilaitė skaitė pranešimą ,,Ką gali atskleisti psichikos ligonių piešiniai?“.

  Gegužės 8 d.

  Z.Samsanavičiūtė dalyvavo Vilniuje, LR Seimo rūmuose vykusiame tarptautiniame seminare „Žalos atlyginimo link“. Pagrindinis seminaro organizatorius – Lygtinai išleistų asmenų priežiūros organizacija (LIAPO). Seminare buvo kalbama apie kalėjimų pertvarką, akcentuota problema dėl kalinių ir išleistų iš įkalinimo vietų asmenų įdarbinimo. Dirbdami kaliniai ne tik atlygintų žalą, bet ir įgytų arba išlaikytų darbinius įgūdžius. Seminare dalyvavo LR Seimo narys A.Paulauskas, Lietuvos teisingumo ministerijos, Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos, Kalėjimų departamento ir įkalinimo vietų administracijos, visuomeninių teisininkų organizacijų atstovai bei svečiai iš Norvegijos.

  Gegužės 3 d.

  Vyko akcijos „Rūbai į sveikatą“ tęsinys VDA.

  Balandžio 27 d.

  Aštuoni Klubo nariai lankėsi Širvintose, kur jų draugai – bendrija „Lemties bičiuliai“ pažymėjo 5-erių metų jubiliejų.

  Balandžio 26 d.

  Keturi Klubo nariai klausė festivalio „Sugrįžimai“ koncerto Taikomosios dailės muziejuje.

  Balandžio 21 d.

  Kartu su Vilniaus dailės akademijos studentais (VDA) vykdėme akciją „Rūbai į sveikatą“.

  Balandžio 17 d.

  D.Gaurilčikienė, A.Lukoševičienė, R.Petravičius ir V.Ragauskas dalyvavo Vilniuje, „Novotel“ viešbutyje vykusioje konferencijoje „Lietuvos vartotojas vieningoje ES ekonominėje erdvėje: dabartis ir perspektyvos“.

  Balandžio 16-17 d.

  Klubo viešųjų ryšių ir lėšų paieškos konsultantė A.Mikulskienė dalyvavo EPHA (European Public Health Alliance) konferencijoje ,,Sveikata išsiplėtusioje Europos Sąjungoje”, kuri vyko Bratislavoje, Slovakijoje.

  Balandžio 11-13 d.

  Klubo pirmininkė D.Survilaitė dalyvavo 15-oje Sveikatą stiprinančių ligoninių (SSL) konferencijoje „SSL indėlis į priežiūros, gyvenimo ir sveikatos sistemų kokybės gerinimą“ (Contributions of HPH to the Improvement of Quality of Care, Quality of Life and Quality of Health Systems). Ši konferencija vyko Vienoje, Austrijoje.

  Balandžio 5 d.

  Resp. Vilniaus psichiatrijos ligoninės bendruomenės skyriuje atidarėme parodą „Linos katės“, kurioje eksponuojama nedidelė Linos Čiukšienės, Klubo narės ir Lietuvos psichikos sveikatos paslaugų vartotojų draugijos pirmininkės, kolekcijos dalis. Ruošiamės rodyti ir kitas mūsų Klubo narių ir jų draugų kolekcijas. (skaityti>>>)

  Kovo 7 d.

  Įvyko Klubo „13 ir Ko“ ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame perrinkta valdyba. Palikti seniau valdyboje buvę nariai: Danguolė Survilaitė (vadovė), Dijana Gaurilčikienė (pavaduotoja), Monika Nemanytė (sekretorė), Zina Samsanavičiūtė (pacientų teisių gynimo grupės vadovė), Edmundas Mažonas („Klubo 13 ir Ko žinių“ kalbos redaktorius), Raimondas Petravičius. Vietoj Nijolės Ramankevičienės į valdybą išrinktas Virginijus Ragauskas.

  Vasario 23-25 d.

  M.Nemanytė dalyvavo GAMIAN-Europe valdybos posėdyje ir Generalinėje Asamblėjoje Briuselyje.

  Vasario 5-6 d.

  6 Klubo nariai lankėsi Ukmergės rajono Jasiuliškių pensionate, susipažino su pensionato sąlygomis ir apklausė jo gyventojus.

  Sausio 31 d.

  5 Klubo nariai "Panoramos" viešbutyje dalyvavo susitikime su kandidate į Vilniaus miesto tarybą Rasa Kavaliauskaite, Lietuvos neįgaliųjų žmonių sąjungos pirmininke.

  Sausio 31 d.

  6 Klubo nariai dalyvavo X-ajame seminare ,,Pakankamos ir kompetentingos darbo jėgos užtikrinimas psichikos sveikatos srtiyje" iš ciklo "Nėra sveikatos be psichikos sveikatos" Antakalnio poliklinikos salėje, Vilniuje. Seminarą organizavo Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija.

  Sausio 12 d.

  8 Klubo nariai dalyvavo liberalų centro sąjungos organizuotame renginyje-koncerte "Priimdami teisingus sprendimus - kuriame ateitį" "Siemens" arenoje.

   

  Adresas: Parko 15, LT-11205, Vilnius, tel.: 8-5-267-06-13, fax: 8-5-267-15-03. Sąskaita: LT347300010002464311,
  AB "Hansabankas", Rotušės skyrius, kodas 73000
  E-mail: info@club13.lt