Respublikinė psichikos sutrikimų patyrusių asmenų ir jų draugų organizacija

english

french

 
 •   Išleistas naujas žurnalo "Klubo 13 ir Ko žinios" numeris Nr. 47
 • Archyvas>>>
  Klubo kronika 2005m.

  Gruodžio 21 d.

  Tradiciškai bendrijos Būkime kartu patalpose vyko Klubo Kalėdinė vakaronė, kurioje dalyvavo 19 Klubo narių. Koncertavo ansamblis Kuolinga.

  Gruodžio 19-20 d.

  7 Klubo nariai vykdė pacientų teisių tyrimą Rokiškio rajono Skemų pensionate ir Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

  Gruodžio 15-16 d.

  D.Survilaitė ir D.Gaurilčikienė dalyvavo Briuselyje vykusioje pirmoje Europos pacientų konferencijoje ,,Kamieninės ląstelės: Europos pacientai aptaria problemą“.

  Gruodžio 15 d.

  Z.Samsanavičiūtė dalyvavo mokymuose ,,LR civilinis kodeksas: civilinė atsakomybė“, kuriuos organizavo Teisės ir demokratijos plėtros centras.

  Gruodžio 14 d.

  D.Survilaitė dalyvavo konferencijoje ,,NVO statusas šiandien ir rytoj“, kurią organizavo asociacija Naujos jungtys. Konferencija vyko Atviros Lietuvos fondo salėje.

  Gruodžio 8 d.

  D.Survilaitė dalyvavo mokymuose ,,Kaip praktiškai įgyvendinti paciento teisę į privatumą“, kuriuos Vilniaus apskrities administracijos pastate surengė organizacija Pilietinių iniciatyvų centras kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija. Mokymuose dalyvavo SAM viceministras R.Šadžius, buvo pristatyta knygelė “Paciento teisė į privatumą”. Leidinį parėmė Atviros Lietuvos fondas. Kadangi psichiatrijos įstaigose šis klausimas jau seniai sprendžiamas, mes su didesnėmis problemomis nesusiduriame.

  Gruodžio 8 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir M.Nemanytė dalyvavo Vilniuje, Karolinos viešbutyje vykusiame baigiamajame seminare ,,Problemų sprendimas siekiant sveikatos“. Seminarą organizavo JAV Dreifuso sveikatos apsaugos fondas ir fondo Ecologia Baltijos programų biuras.

  Gruodžio 7 d.

  Klubo susirinkimas vyko Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės salėje. Nors susirinkimo sąlygos buvo neįprastos, susirinko daugiau nei paprastai žmonių. Svečiavosi Kauno klubo Likimo draugai narys Liutauras Greičius, kuris paskaitė savo eilių, parodė pieštas mandalas. Į susirinkimą taip pat atvyko Pasvalio rajono epilepsija sergančiųjų savitarpio pagalbos grupės Nepraraskime vilties pirmininkė Vida Kurlinskienė. Ji domėjosi Klubo veikla, galimybėmis jų grupei gauti finansavimą.

  Gruodžio 7 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir D.Gaurilčikienė dalyvavo Atviros Lietuvos fondo salėje vykusioje diskusijoje ,,Kodėl reikia ginti žmogaus teises demokratijoje?“.

  Lapkričio 24 d.

  Kūlgrindos klubo 5-mečio jubiliejiniame minėjime dalyvavo Klubo ,,13 ir Ko” nariai: M.Nemanytė, J.Vilkišius, G.Mikutas, T.Bliūdžius, D.Gaurilčikienė ir A.Lukoševičienė.

  Lapkričio 24 d.

  Z.Samsanavičiūtė, E.Mažonas ir N.Ramankevičienė dalyvavo III seminare ,,Psichikos ir proto negalia ir politika“ GIP’o salėje.

  Lapkričio 10-11 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir N.Ramankevičienė dalyvavo II seminare ,,Psichikos sveikatos politikos sprendimų įtakojimas“ GIP salėje.

  Spalio 26 d.

  Vadovaujami G.Mikuto, Klubo nariai susirinko į darbo terapijos-užimtumo seminarą.

  Spalio 21 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir N.Ramankevičienė dalyvavo projekto apie Vilniaus m. psichikos sveikatos paslaugų plėtros strategiją pristatyme Vilniaus m. savivaldybės posėdžių salėje.

  Spalio 20 d.

  Z.Samsanavičiūtė, N.Ramankevičienė ir O.Skrebiškytė dalyvavo respublikiniame šventiniame renginyje-koncerte ,,Būkime kartu“, skirtame Lietuvos neįgaliųjų sąjungos veiklos 10-mečiui, kuris vyko pramogų centre Siemens arenoje. Renginį pagerbė ir iš visos Lietuvos susirinkusius neįgaliuosius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas V.Adamkus.

  Spalio 13 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir N.Ramankevičienė dalyvavo seminare ,,Suvokimo apie psichikos sveikatos svarbą formavimas“.

  Spalio 12 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir N.Ramankevičienė dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo organizuotame seminare-diskusijoje apie neįgaliųjų darbinę diskriminaciją.

  Spalio 9-11 d.

  Klubo viešųjų ryšių ir lėšų paieškos konsultantė A.Mikulskienė dalyvavo Briuselyje vykusiame seminare.

  Spalio 7 d.

  Vadovaujami G.Mikuto, Klubo nariai susirinko į darbo terapijos-užimtumo seminarą.

  Spalio 6 d.

  Lietuvos medicinos bibliotekoje atidarėme savo ir Klaipėdos klubo Modus vivendi paveikslų parodą „Klubas +“. Plakatas>>

  Rugsėjo 28 d. - spalio 2 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir D.Survilaitė dalyvavo Europos šeimų, turinčių psichikos sutrikimais sergančiųjų (EUFAMI) seminare ir VIII GAMIAN-Europe suvažiavime. Abu renginiai vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte.

  Rugsėjo 22 d.

  Z.Samsanavičiūtė, D.Gaurilčikienė ir E.Mažonas dalyvavo projekto ,,Žmonių su proto ir psichikos negalia įdarbinimas“ pristatomojoje konferencijoje Vilniuje, Conti viešbutyje.

  Rugsėjo 8 d.

  Z.Samsanavičiūtė ir N.Ramankevičienė dalyvavo seminare ,,Psichikos sveikatos politika“, kurį savo patalpose organizavo Globali iniciatyva psichiatrijoje (GIP).

  Rugsėjo 5-7 d.

  Z.Samsanavičiūtė, N.Ramankevičienė ir V. Dubinas dalyvavo seminare apie neįgaliųjų diskriminaciją, kuris vyko Vilniuje, „Novotel“ viešbutyje.

  Rugsėjo 5 d.

  Sėkmingai dalyvavome Nevyriausybinių organizacijų mugėje ,,Tau, Vilniau!“.

  Rugsėjo 1 d.

  Perregistravome Klubo “13 ir Ko” įstatus, nuo šiol Klubas oficialiai tapo asociacija, turinti vadovą, o ne pirmininką (prezidento nenorėjome), taip pat neapsižiūrėjome ir „nuleidome“ „o“. Tvarkant dokumentus daugiausiai pasidarbavo buvusi teisininkė Klubo narė Zina Samsanavičiūtė.

  Rugpjūčio 17-31 d.

  M.Nemanytė ir D.Kajėnas buvo Šiaulių psichosocialinės reabilitacijos stovykloje Palangoje.

  Rugpjūčio 15-20 d.

  NIKE organizacijos pakviesti G.Mikutas ir V.Lepeška dalyvavo VIII-me neįgaliųjų kūrėjų dailės plenere Kuklėse, Lenkijoje.

  Rugpjūčio 13-15 d.

  10 Klubo narių vyko į ekskursiją po Lenkijos Suvalkų kraštą.

  Rugpjūčio 9 d.

  Z. Samsanavičūtė ir M.Nemanytė atstovavo Klubui renginyje Vasaros ligoninėje. Olego Zacharenkovo kūrybos popietę “Su vizija dvylika metų” organizavo Lietuvos psichikos paslaugų vartotojų bendrija (pirmininkė L.Čiukšienė).

  Rugpjūčio 8 d.

  Klubo nariai vyko į Šiaulių psichiatrijos ligoninę, kur apklausė 62% besigydančių ligoninėje pacientų.

  Liepos 29 d.

  Trakuose ir Vilniuje susitikome su Klaipėdos klubo Modus vivendi nariais, kartu su jais lankėmės Trakų pilyje ir Televizijos bokšte, vaikščiojome po Vilniaus senamiestį.

  Liepos 20 d.

  Klubo narės Danguolės Rudokienės iniciatyva Vilniaus Katedroje buvo aukojamos Šv.Mišios visiems, padėjusiems Danguolei, tarp kurių buvo ir Klubo “13 ir Ko” nariai.

  Liepos 20 d.

  Įvyko III seminaras iš projekto Darbo terapijos - užimtumo centro įkūrimas.

  Liepos 6 d.

  Mindaugo karūnavimo dieną eilinis Klubo susirinkimas vyko Sereikiškių parke ir kavinėje Žaltvykslė.

  Liepos 5 d.

  V.Dubino sode vyko išplėstinis Klubo “13 ir Ko” valdybos posėdis.

  Birželio 27 d.

  Vyko antrasis seminaras iš projekto Darbo terapijos - užimtumo centro įkūrimas.

  Birželio 22 d.

  Jau trečią kartą Klube svečiavosi socialiniai darbuotojai iš Vokietijos, kurie dalyvavo seminare Rytų Europa socialinių pokyčių kontekste: socialinė sauga ir socialinis darbas Lietuvoje.

  Birželio 17 d.

  Z.Samsanavičiūtė dalyvavo VšĮ Kiekvieno sveikata surengtoje respublikinėje konferencijoje Pacientų teisių realus įgyvendinimas apie sveikatos apsaugos finansavimo gerinimo problemas.

  Birželio 16 -18 d.

  M.Nemanytė ir A.Mikulskienė dalyvavo baigiamajame seminare iš ciklo Sveikatos paslaugų vartotojų grupių stiprinimas bei sveikatos apsaugos gynimo skatinimas Centrinėje ir Rytų Europoje. Seminaras Tikslinių grupių teisių gynimas vyko Balatone, Vengrijoje.

  Birželio 9 d.

  Pirmuoju seminaru apie medžio savybes bei instrumentus, naudojamus jo apdirbimui, pradėjome projekto Darbo terapijos - užimtumo centro įkūrimas.

  Birželio 2-3 d.

  M.Nemanytė ir V.Dubinas dalyvavo seminare Visuomenės gebėjimų ugdymas diskriminacijos srityje, kuris vyko Druskininkuose.

  Birželio 2 d.

  19 Klubo narių Vilniuje, Taurakalnio kavinėje, dalyvavo seminare iš ciklo Mes norime žinoti, kuo mus gydo Seminarą parėmė farmacijos kompanija Sanofi Aventis.

  Gegužės 31 d.

  D.Gaurilčikienė ir L.Čiukšienė dalyvavo Lietuvos invalidų tarybos (LIRT) posėdyje psichikos sveikatos klausimais.

  Gegužės 26-28 d.

  Monika Nemanytė ir Aušra Mikulskienė (ryšių su visuomene konsultantė bei projektų finansavimui rengėja) dalyvavo organizacijos CSDF Hungary rengiamo seminarų ciklo Sveikatos paslaugų vartotojų grupių stiprinimas bei sveikatos apsaugos gynimo skatinimas Centrinėje ir Rytų Europoje trečiajame seminare Lėšų paieška bei finansinis veiklos tęstinumas (Fundraising and Financial Sustainability), vykusiame Bratislavoje, Slovakijoje.

  Gegužės 24-26 d.

  Klubo pirmininkė D.Survilaitė dalyvavo Neuromokslo akademijos (farmacijos kompanijos AstraZeneca) surengtame mokomajame seminare St.Jozefo universitetiniame centre Kortenberge netoli Briuselio. Buvo galimybė apžiūrėti modernią Belgijos psichiatrijos ligoninę.

  Gegužės 16-22 d.

  Klubo pirmininkė D.Survilaitė buvo išvykusi į XI-tą Sveikatą stiprinančių ligoninių konferenciją Sveikatos išteklių pasitelkimas: principų taikymas (Empowering for Health: Practicing the principles), kuri vyko Dubline, Airijoje.

  Gegužės 10 d.

  D.Survilaitė ir M.Nemanytė dalyvavo VšĮ Kiekvieno sveikata prie apskritojo stalo.

  Gegužės 5-9 d.

  Monika Nemanytė dalyvavo organizacijos CSDF Hungary rengiamo seminarų ciklo Sveikatos paslaugų vartotojų grupių stiprinimas bei sveikatos apsaugos gynimo skatinimas Centrinėje ir Rytų Europoje antrajame seminare Plėtra ir stiprinimas, kuris vyko Budapešte, Vengrijoje.

  Balandžio 29 d. - gegužės 2 d.

  Vilniuje lankėsi ir Klube svečiavosi NIKE (Balstogė, Lenkija) vadovas Andrzej Wolkowycki su žmona ir draugais. Jis pakvietė jau 6-tą kartą Klubo narius dalyvauti dalės plenere, kuris šįmet vyks rugpjūčio mėn.15-20 d. Kukloje, netoli Augustavo.

  Balandžio 29 d.

  Lietuvos invalidų tarybai (LIRT) pateikėme 4 projektus 2006 metams.

  Balandžio 22 d.

  D.Survilaitė, M.Nemanytė ir E.Mažonas dalyvavo tarptautiniame seminare Gyvenimo kokybės ir stigmos problema psichiatrijoje. Seminaras vyko Vilniaus Šarūno viešbutyje. Tai buvo Europos psichiatrų asociacijos epidemiologinių tyrimų sekcijos (April Groupe) renginys. Seminarą organizavo gydytoja Nijolė Goštautaitė Midttun, kuri yra šios sekcijos narė. Monika Nemanytė seminare skaitė pranešimą apie pacientų teisių gynimo grupės veiklą ir ligoninėse atliktas apklausas.

  Balandžio 12-16 d.

  M.Nemanytė ir E.Mažonas dalyvavo Budapešte, Vengrijoje, vykusiame seminare NVO valdymo pagrindai. Tai buvo pirmasis seminaras iš tarptautinio projekto Sveikatos paslaugų vartotojų grupių stiprinimas bei sveikatos apsaugos gynimo skatinimas Centrinėje ir Rytų Europoje (Project to Strengthen Health Consumer Groups and Promote Health Care Advocacy in CEE). (skaityti daugiau>>)

  Balandžio 15 d.

  D.Survilaitė, D.Gaurilčikienė, R.Petravičius, V.Dubinas, T.Bliūdžius, V.Ragauskas dalyvavo konferencijoje, skirtoje Tarptautinės organizacijos Globali iniciatyva psichiatrijoje 25-erių metų jubiliejui, kuri vyko Vilniaus rotušėje.

  Balandžio 14 d.

  Raimondas, Juozas, Gintautas, Albertas bei socialinė darbuotoja Asta Lukoševičienė dalyvavo parodos atidaryme Kauno psichiatrijos ligoninėje, pas “Bičiules”. Į Kauną Klubo narius ir jų draugus vežė Gintautas savo mašina. Parodoje pristatėme penkis pradedančio dailininko Alberto Tamašiūno bei du Klubo parodose nuolat dalyvaujančio Laimio Bugenio paveikslus. Susitikimo metu Bičiulių klubo pirmininkė papasakojo apie klubo veiklą, pristatė narių pieštus paveikslus. Po parodos pristatymo maloniai laiką leidome prie vaišių stalo.

  Balandžio 13 d.

  Klube lankėsi Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas, buvęs psichikos paslaugų vartotojas Hedinn Unnsteinsson. Svečias papasakojo apie savo psichiatrijos modelio suvokimą bei domėjosi Klubo veikla.

  Balandžio 12 d.

  D.Survilaitė dalyvavo VšĮ Kiekvieno sveikata prie apskritojo stalo.

  Balandžio 1-8 d.

  Klubo nariai (Monika, Edmundas, Zina, Laisvūnas) ir jų draugai (Albertas, Valdas ir Asta) dalyvavo veltinio simpoziume Meno terapija. Apie renginį rašė “Lietuvos sveikatos” priede “Sveikata ir grožis”, rodė Lietuvos televizijos kultūros panoramoje.

  Kovo 23 d.

  D.Survilaitė ir M.Nemanytė dalyvavo Lietuvos invalidų reikalų tarybos (LIRT) surengtame seminare dėl neįgaliųjų socialinės integracijos programų teikimo 2006 m.

  Kovo 18-19 d.

  Monika Nemanytė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusioje konferencijoje Skaitymo skatinimas ir kalbos įgūdžių ugdymas.

  Kovo 8 d.

  D.Survilaitė, M.Nemanytė ir Z.Samsanavičiūtė dalyvavo VŠĮ Kiekvieno sveikata prie apskritojo stalo. Buvo sprendžiamos labai svarbios problemos, nors susirinko tik keliu organizaciju nariai (be mūsų trijų, buvo dar 5 zmonės). Kitų pacientų organizacijos akivaizdžiai ignoruoja Kiekvieno sveikatą. A.Žobakas, Lietuvos sergančiųjų epilepsija ir jų globėjų draugijos pirmininkas, papasakojo apie pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos, kurios narys jis yra, veiklą. Pasiūlyta steigti Lietuvos pacientų forumą ir įstoti į analogišką Europos organizaciją. Pažymėjome, jog mes, kaip GAMIAN-Europe nariai priklausome šiam Europos pacientų forumui (EPF). Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos gen.sekretorė A.Droseikienė papasakojo apie EPF tikslus, narius, veiklą (apie tai mes rašėme "KŽ"). Buvo aptariami seminarų apskrityse ir respublikinės konferencijos organizavimo klausimai. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacijos prezidentė A.Andriulienė paprašė rekomendacijos dalyvauti privalomojo sveikatos draudimo komisijoje. Mes pasiūlėme, kad Kiekvieno sveikatos kandidatas dalyvautų šioje komisijoje rotacijos principu.

  Kovo 3 d.

  Monika Nemanytė dalyvavo Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame susitikime su prof. Graham Thornicroft iš Anglijos.

  Kovo 2 d.

  Įvyko Klubo "13 ir Ko" ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame išrinkta valdyba, patvirtinti nauji Klubo, kaip asociacijos, įstatai. Naujos Klubo valdybos nariai: Danguolė Survilaitė (pirmininkė), Dijana Gaurilčikienė (pavaduotoja), Monika Nemanytė (sekretorė), Zina Samsanaviciūtė (pacientų teisių gynimo grupės pirmininkė), Nijolė Ramankevičienė, Raimondas Petrauskas, Edmundas Mažonas ("Klubo 13 ir Ko žinių" kalbos redaktorius). Į susirinkimą iš Kauno atvyko 5 klubo Bičiulės narės, kurios padainavo ir paskaitė eilių.

  Sausio ir vasario mėn.

  Daug kartų lankėmės Nacionaliniame dramos teatre, keletą – Operos ir baleto bei Rusų dramos teatruose, žiūrėjome spektaklius.

  Vasario 10 d.

  VšĮ Kiekvieno sveikata surengė pasitarimą, kuriame dalyvavo pacientų organizacijų atstovai.

  Sausio 28 d.

  Ekskursijoje į geologijos muziejų dalyvavo keli Klubo nariai.

  Sausio 21 d.

  Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje lankėsi ir su Klubo nariais susitiko 12 svečių, daugiausiai psichiatrijos profesionalų, iš Italijos Aquila rajono ir Maltos, tarp kurių buvo sena mūsų pažįsta Maltos Richmondo fondo vadovė Dolores Gauci.

  Sausio 17 d.

  D.Survilaitė dalyvavo BNS agentūroje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyti apklausos Kaip žmonės vertina žmogaus teisių padėtį Lietuvoje rezultatai.

  Sausio 11 d.

  VšĮ Kiekvieno sveikata surengė pasitarimą, kuriame dalyvavo pacientų organizacijų vadovai. Buvo aptarti 2004 m. nuveikti darbai ir numatytos gairės 2005 metams.

  Sausio 6 d.

  Daugiau kaip 20 Klubo narių ir jų draugų žiūrėjo Dž.Verdi operą “Rigoletto” Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

  >> grįžti į viršų

   

  Adresas: Parko 15, LT-11205, Vilnius, tel.: 8-5-267-06-13, fax: 8-5-267-15-03. Sąskaita: LT347300010002464311,
  AB "Hansabankas", Rotušės skyrius, kodas 73000
  E-mail: info@club13.lt