Respublikinė psichikos sutrikimų patyrusių asmenų ir jų draugų organizacija

english

french

 
 •   Išleistas naujas žurnalo "Klubo 13 ir Ko žinios" numeris Nr. 47
 • Archyvas>>>
  Klubo „13 ir Ko” kronika (2004 m. birželis, liepa, rugpjūtis, rugsėjis, spalis, lapkritis, gruodis)

  Gruodžio 29 d.
  D.Gaurilčikienė ir Monika atstovavo Klubui Vasaros ligoninėje įvykusioje miuziklo “Edvardo sugrįžimas” premjeroje.

  Gruodžio 21 d.
  Pacientų teisių gynimo grupės nariai: Zina, Edmundas ir Nijolė supažindino Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės gydymo tarybos narius su ligoninėje atlikto tyrimo rezultatais ir pateikė pasiūlymus.

  Gruodžio 20 d.
  Tradiciškai bendrijos "Būkime kartu" patalpose vyko Klubo Kalėdinė vakaronė, kurioje dalyvavo 23 Klubo nariai. Jos metu D.Survilaitė papasakojo apie kai kuriuos šalutinius reiškinius, atsirandančius dėl ilgalaikio neuroleptikų vartojimo (ypač apie prolaktino kiekio padidėjimą). Psichiatrė N.Goštautaitė parodė filmą, kurį sukūrė Lietuvos televizija pagal bendrą Klubo ir Lietuvos psichiatrų asociacijos projektą. Klubo nariai buvo apdovanoti kukliomis dovanomis, kurias kai kurie patys ir atnešė. Vaišes organizavo farmacijos kompanija AstraZeneca.

  Z.Samsanavičiūtė, M.Nemanytė, N. Ramankevičienė, G.Mikutas ir L.Čiukšienė dalyvavo knygų: "Psichikos sveikatos finansavimas" ir "Kaip tinkamai vartoti vaistus" pristatyme, kuris vyko Ženevos iniciatyvos psichiatrijoje (ŽIP) patalpose.

  Gruodžio 17 d.
  Valstybiniame Jaunimo teatre vyko VšĮ "Kiekvieno sveikata" surengta konferencija "Teisė į sveikatos apsaugą". Konferencijoje dalyvavo Z.Samsanavičiūtė, M.Nemanytė, R.Petravičius, N. Ramankevičienė, T.Bliūdžius.

  Gruodžio 14 d.
  XII Vilniaus sveikatos seminare "Psichosocialinė reabilitacija: Vilniaus miesto seniūnijų dienos centrai žmonėms, turintiems psichikos negalią - 5 metų patirtis". D.Survilaitė skaitė pranešimą "Pacientų teisių gynimo projektas". Seminare dalyvavo Monika, Nijolė, Zina, Romualdas Belovas.

  Gruodžio 13 d.
  25 Klubo nariai ir jų draugai seminare iš ciklo "Mes norime žinoti, kuo mus gydo" klausė gyd. dietologės Aušros Jauniškytės paskaitos "Kaip išvengti antsvorio ir nutukimo". Seminarą surengė farmacijos kompanija Eli Lilly.

  Gruodžio 6 d.

  7 Klubo nariai dalyvavo Šiaulių universiteto studentų atstovybės diskusijoje "Ar mes pasirengę priimti žmogų su psichikos negale?" iš renginių ciklo "Visada draugai 2004", skirtų Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Kartu su studentais klubo nariai žiūrėjo filmą "Nuostabus protas" (skaityti daugiau>>)


  Susitikimas su ŠUSA atstovais.

  Gruodžio 3 d.
  Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga Lietuvos neįgaliųjų forumas Lietuvos Seime surengė konferenciją, kurioje dalyvavo D.Gaurilčikienė, J.Vilkišius ir S.Kostianovas.

  Lapkričio 25-28 d.
  D.Survilaitė dalyvavo Briuselyje vykusiame pacientų organizacijų seminare “Pacientų grupių stiprinimas Europos Sąjungoje”.
  Skaitykite D. Survilaitės straipsnį "Briuselis...dar kartą Briuselis..."

  Lapkričio 26 d.
  Monika atstovavo Klubui Lietuvos medicinos bibliotekos 60-mečio jubiliejaus minėjime, kurio metu buvo pristatytas leidinys "Lietuvos medicinos biblioteka. 1944-2004. Istorija. Bibliografija".

  Lapkričio 25 d.
  Nijolė ir Monika dalyvavo Vilniaus savivaldybėje vykusioje konferencijoje "Mes – Vilniui, Vilnius – mums". Konferenciją inicijavo visuomeninė komisija prie Vilniaus miesto tarybos.

  Lapkričio 22-23 d.
  8 Klubo nariai apsilankė Švėkšnos psichiatrijos ligoninėje, kur vykdė pacientų apklausą. Skaityti daugiau>>

  Lapkričio 20 d.
  Monika, Raimondas, Nijolė ir Zina dalyvavo Lietuvos psichiatrų ataskaitiniame-rinkiminiame suvažiavime, kuriame Zina perskaitė Klubo Kreipimąsi į psichiatrus.

  Lapkričio 3-5 d.
  D.Survilaitė dalyvavo Briuselyje vykusioje pacientų organizacijų konferencijoje "Kad Europa būtų sveikesnė".

  Spalio 22 d.
  Resp. Vilniaus psichiatrijos ligoninėje vyko 9-ta Nacionalinė Sveikatą stiprinančių ligoninių konferencija, kuriame pranešimą apie pacientų apklausą skaitė E.Mažonas.

  Spalio 11 d.
  7 Klubo nariai vyko į Šiaulių klubo "Dvasinė šiluma" 5-erių metų jubiliejų.

  Spalio 9 d.
  Monika, Edmundas ir D.Survilaitė dalyvavo tiesioginėje radijo laidoje "Ryto garsai" apie psichikos pacientų teises.

  Spalio 8 d.
  Dalyvavome Spaudos forume Vilniaus m. psichikos sveikatos centre.

  Spalio 7 d.
  Klube svečiavosi 24 buvusieji pacientai ir jų vadovai iš Suomijos Espoo miesto.

  Rugsėjo 30 d. - spalio 3 d.
  Klubo pirmininkė D. Survilaitė ir jos pavaduotoja D. Gaurilčikienė dalyvavo 7- tame GAMIAN-Europe suvažiavime "Psichikos ligų gydymas ir menedžmentas" Taline, Estijoje.

  Rugsėjo 23 d.
  22 Klubo nariai ir jų draugai dalyvavo farmacijos kompanijos AstraZeneka surengtame seminare "Operos" kavinėje.

  Rugsėjo 16 d.
  Aktyviai dalyvavome Neįgaliųjų darbų mugėje ir šventėje "Tau, Vilniau!".

  Rugsėjo 15 d.
  Klube lankėsi 11 socialinių darbuotojų iš Vokietijos.

  Rugsėjo 10 d.
  Vyko Lietuvos psichiatrų asociacijos Vilniaus krašto konferencija "Savižudybių prevencijos psichiatriniai aspektai" Nacionaliniame dramos teatre. Dalyvavo D.Survilaitė, Zina, Edmundas M., Monika ir Raimondas.

  Rugsėjo 1-2 d.
  M.Nemanytė dalyvavo Briuselyje vykusioje Europos pacientų grupių konferencijoje "Siekiant geresnės sveikatos Europoje". Skaityti daugiau>>

  Vida Augustinienė, Eglė Kvedaraitė, Rodney Elgie (Europos pacientų forumo prezidentas) ir Monika.

  Rugpjūčio 16-21 d.
  Jadvyga Petrusevič, Vaclava Mačošak, Gintautas Mikutas ir Antra Silinia iš Rygos psichikos ligonių bendrijos "Gaismas Stars" dalyvavo dailės plenere Bialoviežoje, Lenkijoje.

  Rugpjūčio 11-25 d.
  Zina Samsanavičiūtė, Veronika ir Mykolas Gimžauskai stovyklavo Šiaulių psichiatrijos ligoninės Palangos reabilitacijos skyriuje.

  Liepos 29 d.
  Klube svečiavosi GAMIAN - Europe atstovė Andrea Purdekova.

  Liepos 16-21 d.
  Monika Nemanytė ir Lina Čiukšienė dalyvavo Europos ir Pasaulio psichikos paslaugų vartotojų (ENUSP ir WNUSP) konferencijoje "Bendradarbiavimas už žmogaus teises ir orumą" Vejle, Danijoje.

  Birželio 25-27 d.
  13 Klubo "13 ir Ko" narių praleido Klaipėdoje. Klaipėdos psichiatrijos ligoninės klubo "Modus Vivendi" nario Tomo Karkalo iniciatyva vyko susitikimas su jo nariais; seminaras apie abiejų klubų veiklą; koncertai; atidarytos kelios parodos: klubo "13 ir Ko " - "Draugų būryje", klubo "Modus Vivendi" - "Impresijos", "Spalvos muzika"; mandalų kūrimas prie jūros; ekskursijos po Klaipėdą, į Jūrų ir Laikrodžių muziejus. Klubo "13 ir Ko" nariai anketavo ligoninės pacientus apie galimus pacientų teisių pažeidimus.

   

  Birželio 1- 4 d.
  Varšuvoje vyko tarptautinė konferencija "Plėtros galimybės", skirta neįgaliųjų įdarbinimui. Joje dalyvavo ir Klubo "13 ir Ko" pirmininkė Danguolė Survilaitė.

  >> grižti į viršų

   

  Adresas: Parko 15, LT-11205, Vilnius, tel.: 8-5-267-06-13, fax: 8-5-267-15-03. Sąskaita: LT347300010002464311,
  AB "Hansabankas", Rotušės skyrius, kodas 73000
  E-mail: info@club13.lt