Skip to content
Home » Antinksčių funkcijos sutrikimo įveikimas kartu su daktare Izabella Wentz

Antinksčių funkcijos sutrikimo įveikimas kartu su daktare Izabella Wentz

  • by

Šiame epizode aptariame:

  • Kas yra antinksčių nuovargis ar antinksčių funkcijos sutrikimas ir kaip tai susiję su skydliauke
  • Antinksčių funkcijos sutrikimo simptomai ir jo tyrimo ar diagnozavimo metodai
  • Biologinis ryšys tarp antinksčių funkcijos sutrikimo ir autoimuniteto
  • Antinksčių funkcijos sutrikimo gydymo būdai įprastiniu ir integraciniu požiūriu
  • Kodėl antinksčių funkcijos sutrikimo, autoimuniteto ir skydliaukės disfunkcijos derinys gali būti labiau paplitęs moterims
  • Metodai, skirti sumažinti lėtinį stresą, sukeliantį antinksčių funkcijos sutrikimą ir autoimunitetą
  • Malonumas ir linksmybės kaip priešnuodis stresui
  • Kaip veikia daktaro Wentzo keturių savaičių antinksčių transformacijos programa

Rodyti pastabas:

Ei, visi, čia Chrisas Kresseris. Sveiki atvykę į kitą seriją Revoliucijos sveikatos radijas. Antinksčių nuovargis yra tema, kurią supa klaidingi supratimai ir nesusipratimai. Viename spektro gale turite tradicinius gydytojus, kurie tvirtina, kad tai tik išgalvota sąlyga ir neturi tikrovės pagrindo. Kitame spektro gale yra žmonių, kurie teigia, kad visi turi antinksčių nuovargį, o tai visada apima antinksčių išsekimą ir nesugebėjimą gaminti kortizolio. Kaip galite įtarti, abu kraštutinumai yra neteisingi, o realybė yra daug niuansesnė.

Taigi man buvo malonu pasikalbėti apie tai su daktare Izabella Wentz. Galbūt jau žinote apie ją kaip apie skydliaukės vaistininką. Ji yra Hashimoto ekspertė [disease] ir didžiąją savo karjeros dalį praleido remdama žmones, sergančius Hashimoto liga, ieškodama pagrindinės priežasties ir ją spręsdama taikydama funkcinės medicinos metodą. Tačiau per savo karjerą ji pastebėjo, kad daugelis jos pacientų kovojo [hypothalamic–pituitary–adrenal] (HPA) ašies disfunkcija arba antinksčių disfunkcija, ir tai tapo pagrindine jos darbo dalimi, padedančia padėti žmonėms spręsti šią problemą, nesvarbu, ar jie sirgo Hashimoto liga, ar ne. [disease]. Taigi ji išleido naują knygą Antinksčių transformacijos protokolas, [which is] remiantis programa, kurią ji sukūrė internete, kad padėtų žmonėms, sergantiems HPA ašies disfunkcija, ir ji buvo labai sėkminga. Taigi ji nusprendė tai paversti knyga.

Norėjau su ja susėsti ir pasikalbėti apie ryšį tarp antinksčių funkcijos sutrikimo ir Hashimoto bei skydliaukės problemų. Ir tik plačiosios populiacijos patirtis dėl antinksčių funkcijos sutrikimo JAV ir kitose išsivysčiusiose šalyse, kur ji gana paplitusi. Dauguma žmonių, kurie to klausosi, tai patiria, yra patyrę arba kada nors patirs. Taigi manau, kad tai tikrai svarbi tema, ir man labai patiko šis pokalbis. Manau, tu taip pat. Pasinerkime.

Chrisas Kresseris: Daktare Izabella Wentz, malonu, kad esate laidoje.

Izabella Wentz: Ei, Chris. [It’s] labai smagu tave vėl matyti. Labai ačiū, kad sugrąžinote mane.

Chrisas Kresseris: O, kaip malonu. Taigi jūs esate skydliaukės vaistininkas, bet mes kalbame apie antinksčius. Taigi pradėkime nuo to. Tiems, kurie galbūt kurį laiką nesekė mano ar jūsų darbų, kodėl turėtume kalbėti apie antinksčius ir HPA ašį skydliaukės disfunkcijos fone?

Izabella Wentz: Žinoma, jei galėčiau pradėti nuo savo asmeninės istorijos, kai pirmą kartą man buvo diagnozuota Hashimoto liga [disease], ir kaip aš tapau Hashimoto ekspertu/žmogaus jūrų kiaulyte tiesiog bandžiau pasveikti ir vėl jaustis gerai bei jaustis pusiau žmogumi, tiesa? Ir aš pastebėjau, kad tam tikrų maisto produktų atsisakymas man labai padėjo nuo rūgšties refliukso, pilvo pūtimo ir [irritable bowel syndrome] (IBS), ir visi šie atsitiktiniai simptomai, kurių aš nesuvokiau, yra susiję. Vis dėlto mane vis dar kankino nuovargis, ypač rytinis nuovargis ir miglotas smegenys, panašus į dirglumą, nerimą, miego sutrikimus, negrįžtamą miegą, pervargimą, visus šiuos simptomus. Ir visi man nuolat kalbėjo apie antinksčių nuovargį, ir aš sakiau: „To nėra“. Esu vaistininkas; Apie tai būčiau sužinojęs farmacijos mokykloje“, ir paieškojau „Google“. Ir, žinoma, buvo taip: „O ne, tai nėra tikras dalykas“. Tai nėra tikras dalykas. Manau, kad prireikė 15-to žmogaus [who] man tai pasakė, o tai buvo vaistininkas. Dėl kokios nors priežasties aš tiesiog pasakiau, gerai. Pažiūrėjau į jį iš kito objektyvo ir man atrodė, kad gerai, aš turiu visus simptomus. Taigi leiskite man tiesiog išbandyti šiuos vudu vaistus ir pažiūrėti, kas atsitiks. Ir tikrai, man pasidarė geriau, tiesa? Ir mano smegenų rūkas, mano nuovargis, nerimas, visi šie dalykai pagerėjo panaudojus dalykus, kurie veikė neegzistuojančiam dalykui, tiesa?

Ir laikui bėgant pastebėjau, kad dauguma žmonių serga Hashimoto liga [disease], sergantys hipotiroze, lėtinio nuovargio sindromu ir autoimunitetu, turi tam tikro laipsnio antinksčių funkcijos sutrikimą, o tai yra labiau moksliškai tikslesnis terminas. Jei norite, pokalbio metu galime įsigilinti į semantiką. Tačiau daugiau nei 90 procentų mano išbandytų žmonių, su kuriais dirbau, turėjo šį antinksčių funkcijos sutrikimą. Dalis to, kas jiems nutiko, yra ta, kad jie pradės vartoti skydliaukės hormonus ir jaustųsi šiek tiek geriau, o tada staiga jie jaus daugiau nuovargio, tiesa? Su skydliaukės hormonais gali atsitikti taip, kad jie gali atskleisti pagrindinę problemą, susijusią su nepakankamu kortizolio kiekiu. Kai mes sergame hipotireoze, mūsų kūnas prisitaiko prie mūsų ir sakys: sulėtinkime kortizolio klirensą, kad gautumėte bent šiek tiek energijos. Vis dėlto, tai gali būti tarsi laidinis nerimas, lyg turėjau per daug kavos energijos, bet tai kažkas, tiesa? Ir taip atsitinka, kai sergame hipotireoze. Kai gauname skydliaukės hormoną, kortizolio klirensas padidėja, tiesa? Taigi žmogus gali likti negaminantis pakankamai kortizolio tinkamu laiku per dieną. Ir tai tarsi viena dalis to, ką mačiau, beveik kiekvienas, turintis skydliaukės sutrikimų, turi dirbti su savo antinksčiais. Kita vertus, kai kurie žmonės atėjo pas mane ir sako: „Žinau, kad esate Hashimoto ekspertas ir specializuojatės skydliaukės srityje. Turiu skydliaukės problemą, tačiau niekas jos nediagnozavo. Jie neturi skydliaukės antikūnų; jie neturi „skydliaukės būklės“ ar skydliaukės ligos. Jie turi visus simptomus, o paaiškėja, kad tai jų antinksčiai, tiesa?

Taigi, kai mūsų gyvenime yra daug streso, tai gali būti per daug priešinga [triiodothyronine] (T3) patenka į mūsų kūną, kur gali blokuoti skydliaukės hormonų receptorius. Ir tada mūsų aktyvusis T3 negali patekti į tuos receptorius ir jų suaktyvinti. Taigi mes galime turėti tokią skydliaukės būklę ir skydliaukės simptomus be skydliaukės būklės tik dėl to, kad yra pažeisti mūsų antinksčiai. Ir aš tikrai norėjau sutelkti dėmesį į antinksčius, nes tai turi daryti dauguma žmonių, turinčių skydliaukės problemų. Daugeliui žmonių, kurie tiesiog įstrigo lėtinėje streso reakcijoje, taip pat gali būti tikrai naudinga optimizuoti savo antinksčių funkciją.

Chrisas Kresseris: Puikiai. Taip, manau, kad pokalbis apie antinksčių nuovargį turi – visų pirma, net ir šis terminas „antinksčių nuovargis“, manau. [is] klaidingas pavadinimas ir yra dalis to, kas sukėlė didelį endokrinologų ir medicinos srities žmonių pasipriešinimą. Nes jie žinojo, kad daugeliu atvejų, kai žmonės taip sako, [and] yra diagnozuotas antinksčių nuovargis, iš tikrųjų netiesa, kad jų antinksčiai yra pavargę ir negali gaminti kortizolio. Tai yra tai, kad prieš srovę esančios liaukos, pavyzdžiui, pagumburis, hipofizė, [and] skydliaukė nesiunčia reikiamų signalų ir kad tiesa yra daug niuansesnė. Tai iš tikrųjų yra tai, ką mes vadiname HPTGA ašimi su pagumburiu, hipofize, skydliauke, lytinėmis liaukomis ir antinksčiais. Bet, žinoma, tai tikrai nenusileidžia nuo liežuvio. Taigi aš manau, kad antinksčių nuovargis yra terminas, kuris dažnai girdimas. Ir…