Skip to content
Home » 6 ankstyvieji įspėjamieji gaubtinės žarnos vėžio požymiai ir simptomai

6 ankstyvieji įspėjamieji gaubtinės žarnos vėžio požymiai ir simptomai

  • by

Storosios žarnos vėžys yra antra pagal dydį su vėžiu susijusių mirčių priežastis pasaulyje. JAV gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys užima trečią vietą tarp mirčių, susijusių su vėžiu, priežasčių, o per pastarąjį dešimtmetį nukrito iš antrosios, nes paplito supratimas apie įprastų prevencinių storosios žarnos vėžio patikrų veiksmingumą.

Galbūt jau žinote, kad storosios žarnos vėžio patikra yra svarbi, jei jums 50 ar vyresni, bet ką daryti, jei jums ne 50? Maždaug 90% gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio atvejų diagnozuojami 50 metų ir vyresniems žmonėms, tačiau mokslininkai pastebi nerimą keliantį 20–49 metų amžiaus grupių padidėjimą.

2017 metais Amerikos vėžio draugija paskelbė tyrimo rezultatus, atskleidžiančius tai Tūkstantmečiams dvigubai didesnė tikimybė susirgti gaubtinės žarnos vėžiu ir keturis kartus didesnė tiesiosios žarnos vėžio rizika per savo gyvenimą, palyginti su Baby Boomers. Tyrimo išvados buvo pakankamai drastiškos, kad Amerikos vėžio draugija sumažintų rekomenduojamą amžių pirmą kartą atlikti storosios žarnos patikrą nuo 50 iki 45 metų.

6 ankstyvieji įspėjamieji gaubtinės žarnos vėžio simptomai

Kaip įsitikinti, kad nesate šios nerimą keliančios tendencijos dalis? Žinokite apie ankstyvus įspėjamuosius gaubtinės žarnos vėžio požymiusir būtinai pasikonsultuokite a gastroenterologas, kai tik pastebėsite gaubtinės žarnos vėžio simptomai. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

1. Kraujavimas

Saugokitės ryškiai raudono kraujavimo iš tiesiosios žarnos arba tamsių, dervų išmatų, nes tai gali reikšti, kad yra kraujo.

2. Pilvo skausmas

Ieškokite nuolatinio pilvo skausmo, diskomforto ar pilvo pūtimo.

3. Tuštinimosi įpročių pasikeitimas

Tai gali būti vidurių užkietėjimas, viduriavimas, išmatų konsistencijos pasikeitimas arba išmatų susiaurėjimas.

4. Tenesmas

Tai apibrėžiama kaip jausmas, kad vis tiek turite „eiti“ po to, kai jau tuštinasi, arba jausmas, kad tuštinimasis buvo nepilnas.

5. Nepaaiškinamas svorio kritimas

Netyčinis svorio kritimas gali būti ankstyvas įspėjamasis ženklas.

6. Nuovargis/silpnumas

Tai gali reikšti, kad sergate anemija dėl geležies trūkumo.

Daugeliui žmonių ankstyvosiose storosios žarnos vėžio stadijose nepasireiškia jokie simptomai, todėl svarbu pasitikrinti. sulaukus 45 metų arba anksčiau, jei jūsų šeimoje yra buvę storosios žarnos vėžys. Minėtus simptomus retkarčiais pajunti normalu, tačiau pastebėjus nuolatinius pokyčius ir jie trunka ilgiau nei porą savaičių, pats laikas užsirašyti pas gastroenterologą. Susisiekite su mūsų ekspertų komanda vietinių GI gydytojų Adult Gastroenterology Associates.