Skip to content
Home » 5 geriausi būdai, kaip išvengti rėmens

5 geriausi būdai, kaip išvengti rėmens

  • by

Neretai retkarčiais užklumpa rėmuo. Ir, deja, dažnas rėmuo yra senėjimo šalutinis poveikis, tačiau rėmuo gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms. Nepriklausomai nuo amžiaus, pastovus ar lėtinis rėmuo nėra normalus ir tai ženklas, kad reikia kreiptis į gastroenterologą.

Jei kartais vargina rėmuo, galite išbandyti šiuos dalykus patarimai, kaip sumažinti skausmą ir diskomfortą. Tačiau ilgalaikiai sprendimai, kaip atsikratyti rėmens, apima svorio metimą, sveiką mitybą ir įprastą mankštą.

Žinokite savo trigerius

Yra keletas maisto produktų, kurie dažniausiai sukelia rėmenį, įskaitant rūgštų maistą, pvz., citrusinius vaisius, sultis ir pomidorus, aštrų maistą, riebų maistą, kofeino ir gazuotus gėrimus, šokoladą, pipirmėtę ir kt. Kai kurie iš šių dalykų gali jus labai paveikti. , o kiti gali nesukelti jokių simptomų. Atkreipkite dėmesį į tai, ką valgėte prieš pat prasidedant rėmeniui, ir stebėkite savo reakciją į šį maistą ateityje.

Pakelkite galvą

Daugelis žmonių naktį patiria rūgšties refliukso simptomus. Kai jūsų kūnas yra horizontalus, rūgštis daug lengviau nuteka iš skrandžio į stemplę. Keliais coliais pakėlus lovos galvūgalį, gravitacija gali padėti sumažinti rūgšties refliuksą.

Numesti keletą svarų

Nors tai tikrai lengviau pasakyti, nei padaryti, tai gali padėti pašalinti rėmenį. Riebalų perteklius spaudžia skrandį, todėl rūgštis gali patekti į stemplę.

Suplanuokite savo valgymo strategiją

Jau aptarėme idėją, kad tai, ką valgote, gali sukelti rėmenį, tačiau nepamirškite, kad valgymas taip pat turi įtakos. Pabandyk laikykitės mažesnių patiekalųnesigulkite ir nesportuokite iškart po valgio, ir nevalgykite bent 3 valandas prieš miegą.

Kai valgote daug, jūsų skrandis yra sutelktas tik į tai, kad gamintų pakankamai rūgšties, kad galėtų virškinti maistą. Kai nėra daug vietos, pavyzdžiui, kai pavalgėte tiek, kad skrandis nepatogiai prisipildytų, ta rūgštis daug labiau pateks į stemplę. Padidėjęs fizinis aktyvumas mankštos metu taip pat padidina tikimybę, kad rūgštis pabėgs iš skrandžio, kaip ir gulint iškart po valgio.

Venkite rūkyti ir gerti

Tam tikri tabako ir alkoholio ingredientai gali atpalaiduoti apatinį stemplės sfinkterį – raumenų žiedą, kuriame stemplė susilieja su skrandžiu. Šio raumens susilpnėjimas reiškia, kad jis ne taip efektyviai išlaiko skrandžio rūgštį skrandyje, kur ji ir priklauso.

Nors normalu, kad retkarčiais jaučiamas rėmuo, dažnas rėmuo gali turėti potencialiai pavojingų pasekmių. Jei rėmuo skauda du ar daugiau kartų per savaitę, sunku ryti arba pastebėjote, kad nereceptiniai vaistai nuo rėmens nepadeda, šiandien susitarkite su gastroenterologu.