Skip to content
Home » 5 dažnos moterų GI problemos

5 dažnos moterų GI problemos

  • by

Nors virškinimo trakto (GI) problemos turi įtakos tiek moterims, tiek vyrams, kai kurie GI sutrikimai yra labiau paplitę tarp moterų. Tai gali būti dėl vyrų ir moterų virškinimo sistemos struktūrų skirtumų. Hormoniniai svyravimai moterų organizme dėl mėnesinių ciklų, nėštumo ir menopauzės taip pat gali pabloginti žarnyno ligas, tokias kaip dirgliosios žarnos sindromas (IBS).

Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus susidūrėte su nerimą keliančiomis virškinimo trakto problemomis, raginame kreiptis dėl GI ligos gydymo Talsoje, gerai. Mūsų platus GI specialistų tinklas Adult Gastroenterology Associates gydo įprastas moterų virškinimo trakto problemas, padeda žmonėms palengvinti simptomus ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Kokie yra bendri vyrų ir moterų GI traktų skirtumai?

Nors moterų ir vyrų virškinimo trakto funkcijos struktūra yra vienoda, yra keletas reikšmingų variantų, dėl kurių reikia šiek tiek pakoreguoti virškinimo problemų sprendimo būdą. Moters apatinis stemplės sfinkteris (tai yra raumenų juosta, neleidžianti maistui patekti atgal į stemplę), pradedant nuo viršutinės virškinimo trakto sistemos dalies, užsidaro tvirčiau nei vyro. Moterys gamina mažiau skrandžio rūgšties nei vyrai, o jų skrandžiai ištuštėja lėčiau.

Moters storoji žarna yra maždaug dešimčia centimetrų ilgesnė nei vyro, o moterų organizme GI organai yra toje pačioje srityje kaip ir reprodukciniai organai. Paprastai moters GI veikla užtrunka ilgiau nei vyrų.

Kurios GI problemos yra dažnesnės tarp moterų?

Yra specifinių virškinimo trakto sutrikimų, kurie dažniau pasireiškia moterims nei vyrams. Keletas dažniausiai pasitaikančių moterų GI problemų:

Gastroparezė

Ši būklė išsivysto, kai skrandis neištuštėja pakankamai greitai. Tai gali sukelti virškinimo trakto simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, rėmuo, pykinimas ir vėmimas. Tai dažniau diagnozuojama moterims.

Tulžies akmenligė

Tulžies akmenys yra sukietėjęs cholesterolis, kuris tulžies pūslėje virsta kristaline medžiaga. Moterims tulžies akmenligė diagnozuojama dvigubai dažniau nei vyrams.

Dirgliosios žarnos sindromas (IBS)

Moterys du kartus dažniau susiduria su šia liga, kuri paveikia plonąją žarną ir storąją žarną, palyginti su vyrais. Be to, dirgliosios žarnos sindromo simptomai gali būti siejami su moters menstruaciniu ciklu, kuris stiprėja menstruacijų pradžioje.

Celiakija

Celiakija yra autoimuninė būklė, kai glitimo nurijimas sukelia plonosios žarnos pažeidimą. Celiakija dažniau diagnozuojama moterims nei vyrams.

Vidurių užkietėjimas

Dažna virškinimo trakto problema, vidurių užkietėjimas, atsiranda, kai išmatos tampa sausos arba kietos ir sunkiai išsiskiria. Moterys tris kartus dažniau kenčia nuo vidurių užkietėjimo nei vyrai.

Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus pastebėtų kurią nors iš aukščiau paminėtų būklių, žinokite, kad Adult Gastroenterology Associates pagalba yra šalia. Šiandien pateikite užklausą pas vieną iš mūsų GI gydytojų Talsoje, kad gautumėte gydymą dėl jūsų GI.

Kaip moteris turėtų išlaikyti gerą virškinimo sveikatą?

Sveikų įpročių laikymasis padės skatinti ir palaikyti gerą GI sveikatą ir savijautą, nesvarbu, ar esate moteris, ar vyras. Keletas įpročių, galinčių padėti išlaikyti optimalią virškinimo trakto būklę, yra šie:

  • Kasdien gerti pakankamai vandens
  • Reguliariai mankštintis
  • Streso mažinimas
  • Išlaikyti idealų svorį
  • Valgykite daugiau skaidulų turinčio maisto
  • Dažniau valgykite lengvesnius patiekalus
  • Kreipkitės į GI teikėją dėl virškinimo problemų

Reikia pagalbos dėl GI problemų Talsoje, gerai?

Jei turite kokių nors problemų, susijusių su virškinimo sistemos sveikata, susisiekite su kvalifikuotais Adult Gastroenterology Associates gastroenterologais, kad gautumėte reikiamą priežiūrą. Kaip gydytojų vadovaujamas gastroenterologijos paslaugų teikėjų tinklas, mes reguliariai valdome virškinimo sutrikimus Talsoje, OK asmenims. Mūsų komanda yra tam, kad padėtų jums palengvinti simptomus ir mėgautis geresne gyvenimo kokybe. Susisiekite su mumis šiandien.